понеділок, 3 червня 2024 р.

 У Києві пройшов форум «Будуємо профтех: кращі практики». Він став майданчиком для поширення інформації про сучасні тенденції розвитку системи професійної освіти і можливість обговорити найкращі практики, започатковані проєктом EdUP.

«Ми підтримуємо ініціативи в галузі професійної освіти в Україні, наша допомога лише збільшується. Ухвалили рішення розширити фінансування проєкту EdUP, зокрема щодо його інфраструктурного компонента, який передбачає охоплення 10 закладів П(ПТ)О у східних областях. Загалом підтримка Швейцарії для України планується на наступні 12 років, а наступні 4 роки — фокус буде саме на розвиток професійно-технічної освіти», — повідомив Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Swiss Development & Cooperation.

На форумі також проаналізували актуальні тенденції в галузі профтеху. Під час цього обговорення було представлено найкращі практики, розроблені в межах проєкту EdUP. Серед них:

  • модель підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання через проведення науково-практичних конференцій;
  • результати глибинних досліджень щодо потреб у нових методах навчання і навчальних матеріалах у профтехосвіті;
  • платформа «Junior» для взаємодії випускників закладів профтеху з роботодавцями;
  • концепція «Сучасний керівник закладу профосвіти».

У форумі взяли участь такі спікери: Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації; Іван Пикус, начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти управління освіти та інновацій Департаменту освіти і науки Львівської ОВА; Олександр Червак, виконавчий директор Конфедерації будівельників України; Михайло Васянович, операційний директор «Ліги Майстрів». Вони обговорили ключові зміни для роботодавців у новому законі про професійну освіту і потребу в кадрах для будівельної галузі.

Довідково: 

Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation — Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact Eastern Europe Europe за підтримки МОН Міністерство освіти і науки України.

Немає коментарів:

Дописати коментар